Minden, amit tudnod kell a memória matracokról.

A memory matracok titkai

A memory matracok titkai

Hogyan válaszd ki a memory hab sűrűségét?

Tényleg a legsűrűbb memóriahab a legjobb?

2015. szeptember 15. - Molnár Miklós

Ez a téma nincs igazán körbejárva nálunk, úgy gondolom jobb lesz egy kicsit közelebbről megismerkedned vele, hiszen memory matrac választáskor ezt is súlyozottan kell figyelembe venned.

Magyarországon a forgalmazók általában 50 kg/m3-es sűrűségű memória habbal ellátott matracokat kínálnak. Ritkábban előfordulnak ennél alacsonyabb, 40 kg/m3-esek is, illetve a prémium kategória 80-95 kg/m3-es termékeit is megtalálhatod egyes gyártók felhozatalában.

A tekintélyes amerikai matracokkal foglalkozó portál három kategóriát állított fel a memória habsűrűség szerint. Alacsony (50 kg/m3), közepes (65 kg/m3) és magas (80 kg/m3 és felette) sűrűségű memory anyagot (szerk. ezek a sűrűség kategóriák nem hasonlíthatók össze más haboknál alkalmazottakkal, egy hideghab matracnál a 35 kg/m3 már magasnak számít, bizonyos esetekben találkozhatunk kiemelkedően sűrű hideghabokkal: pl Noks matrac).

Miben térnek el egymástól ezek? Melyik a legjobb?

memory_hab_suruseg.jpgTöbb ezer matrac tulajdonost kérdeztek meg, akik tapasztalataikat meg is osztották. A felmérés végeredménye egy kicsit meglepő lett: az alacsony, a közepes és nagy sűrűségű memory habos ágybetétet használók egyaránt, - majdnem ugyanolyan arányban - elégedettek voltak matracukkal! Sőt, az alacsony egy picivel jobban teljesített, utána következett csak a másik kettő. Ezeket a kutatásokat saját tapasztalataink is megerősítik, a magyar vásárlók az 50 kg/m3-es memory hab sűrűséget preferálják. Tehát azt javaslom Neked, legalább 50-es vagy nagyobb sűrűségű memóriahabos matracot válassz.

Milyen tulajdonságok jellemzőek ezekre? Miért nem a nagy sűrűségűt hozták ki győztesnek? Azért mert mindegyik másban jó, előnyeik és hátrányaik is vannak. Nézzük ezeket részletesen.

A legkényelmesebb, legjobb formakövetést nyújtó természetesen a magas sűrűségű (80-95 kg/m3) memória hab. Jobban követi tested formáját, kényelmesebb, az egyenes gerinctámaszt is hatékonyabban valósítja meg, ennél fokozottabban érvényesül az úgynevezett "felhőn lebegés érzése". A hátfájdalomra is ez van a legjobb hatással. Ha próbáltál már Tempur vagy Genesi HD matracot, tudod mi a különbség érzésre a normál és magas sűrűségű memory matracok között. Az élettartam tekintetében is lekörözi "kistestvéreit", átlagos használati ideje 8,5 év, illetve ennek megfelelően garanciaideje is kitolódhat a többihez képest. 

Emellett gyengeségei is szép számmal vannak. A nagy sűrűségű habanyag jobban melegszik, a pihenő test mozgását komolyabban is akadályozhatja (ez olyannyira igaz, hogy a tanulmány szerzője idősebbeknek, egészségügyi panaszoktól szenvedőknek emiatt nem is ajánlja a sűrűbbeket!), oldalt és hason fekvés tekintetében elmarad a kevésbé sűrűektől, illetve árfekvése sem igazán pénztárca barát (egy franciaágy méret ára nagyjából 400 ezer forint körül indul).

fantastic_memory_matrac_blog.jpg

 

A közepes és alacsony sűrűségűek némileg rosszabbul teljesítenek a komfortosság szempontjából, nem veszik fel olyan pontossággal a test alakját, gyorsabban mennek tönkre (átlagosan 6-7 év az élettartamuk), viszont hűvösebbek maradnak alvás közben, hason és oldalt fekvésnél praktikusabbak, sokkal könnyebb mozogni rajtuk, illetve kedvezőbb az árfekvésük.

 

 

 

Ha esetleg további kérdésed lenne a matracokat illetően, akkor írj nekünk a bp@matrackucko.hu címre vagy hívj minket a 20/571-2274-es számon. Üzleteink listáját megtekintheted itt.

A bejegyzés trackback címe:

https://memoriahabos-matrac.blog.hu/api/trackback/id/tr187758954

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása